Elektromobilita a zřízení dobíjecí stanice pro elektromobily

Pohodlné a jednoduché dobíjení elektromobilu doma zajistí nabíjecí stanice. Domácí nabíječka (wallbox) se postará o domácí dobíjení v čase kdy potřebujete, bez front a čekání. Wallbox zajistí rychlejší dobíjení než běžná elektrická zásuvka. Wallbox je nejefektivnější v kombinaci s fotovoltaickou elektrárnou.

Dobíjecí stanice pro elektromobily, wallbox:

 • vybereme správnou nabíjecí stanici dle potřeb a parametrů,
 • instalujeme dobíjecí místo,
 • postaráme se o správnou a pohodlnou délku dobíjecích kabelů,
 • zajistíme propojení fotovoltaické elektrárny a wallboxu,
 • wallbox nastavíme pro vaši domácnost nebo firmu,
 • nabízíme dobíjecí stanice moderního a propracovaného designu,
 • instalujeme dobíjecí stanice odolné konstrukce s dlouhou životností,
 • wallbox je vybaven bezpečnostními prvky,
 • dobíjecí stanici uvedeme do provozu, zaškolíme vás v obsluze,
 • vyřídíme dotaci na wallbox,
 • poskytujeme záruku a servisní podporu.

Dobíjecí stanice v místě parkování zajistí efektivitu provozu elektromobilu. Instalujeme dobíjecí stanice domácí, veřejné i firemní. Můžete si vybrat výkon wattboxu, kompletně zajistíme instalaci, pravidelný servis i údržbu.

Více o elektromobilitě

Máte zájem o konzultaci?

Kontaktujte nás

Co je elektromobilita

Elektromobilita je provoz dopravních prostředků poháněných elektrickou energií. Aby to bylo možné, je třeba mít pokrytou síť dobíjecích stanic pro elektromobily. To může být doma, na firemních parkovištích, u sportovišť a obchodních center nebo na běžných čerpacích stanicích. Doma je možné elektromobil dobíjet přímo ze zásuvky nebo přes domácí dobíjecí stanici, wallbox. Elektromobilita je šetrná k životnímu prostředí, dopravním prostředkem může být auto, kolo, koloběžka, ale i vozy hromadné dopravy.

Proč elektromobilita

Při provozu elektromobilu nezvnikají žádné emise. Provoz je tichý a bez zátěže životního prostředí. Pro dobíjení postačí běžná elektrická zásuvka, s elektromobilem ušetříte až 80 % ceny paliva. Pokud propojíte domácí dobíjecí stanici s fotovoltaickou elektrárnou, budete elektromobil dobíjet zcela zdarma. Elektromobilita je cestou budoucnosti.

Zřízení nabíjecí stanice pro elektromobily

Sítě veřejných dobíjecích stanic jsou stále poměrně řídké, řada z nich je zpoplatněná. Pohodlné je využití domácí dobíjecí stanice, kde dobití probíhá v hodinách, kdy vůz není v provozu. Domácí dobíjecí stanice může využívat energii z fotovoltaické elektrárny, provoz elektromobilu bude mít minimální náklady.

AC a DC nabíjecí stanice

AC nabíjení je pomalejší, protože se pro nabíjení používá střídavý proud. Stanice je vhodná pro domácí použití nebo například pro hotely, kde je možné dobíjení i po celou noc. DC nabíjecí stanice využívají nabíjení stejnosměrným prouden. Jsou rychlejší a hodí se v prostorách čerpacích stanic, na odpočívadlech u dálnic nebo u supermarketů.

Dotace na dobíjecí stanice

Z programu Nová zelená úsporám můžete čerpat dotaci na zřízení nabíjecí stanice pro elektromobily. Dotačně jsou podpořeny stanice, které mají funkci řízení odběru dle maximálního sjednaného příkonu. Dotaci můžete získat jak na instalaci fotovoltaické elektrárny tak na pořízení wallboxu.

Máte zájem o služby Elsyko?

Kontaktujte nás